• zostań w domu
    Przyszło nam zmierzyć się z trudnym wyzwaniem. Musimy siedzieć w domach i unikać kontaktów nawet z najbliższymi. Świat jakby stanął Read More
  • 1

W ten sposób otrzymujecie nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. A co potem? Wystarczy, że po nowy kod na następny miesiąc zgłosicie się ponownie.
Dzięki Legimi zyskujecie nieograniczony dostęp do ponad 60 000 książek! Wśród nich znajdziesz tytuły najsłynniejszych światowych autorów, takich jak Stephen King, Harlan Coben, Dan Brown, E L James, Jo Nesbø, Danielle Steel, Nora Roberts, a także bestsellerowych rodzimych twórców (są wśród nich m.in. Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Blanka Lipińska).

Legimi nie zapominała o dzieciach, które z powodu zamkniętych przedszkoli i szkół muszą przebywać w domu. Legimi bezpłatnie udostępnia e-booki i audiobooki dla najmłodszych. Wśród darmowych książek cyfrowych znalazło się 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatkom (między innymi „Księga luster” Adama Fabera, „Najwyższa góra świata” Anny Onichimowskiej, „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja). Aby sięgnąć po wybraną pozycję, należy na stronie Legimi użyć specjalnego kodu. Kod brzmi: czytamy. Następnie wystarczy zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację.

POLONA TO NAJWIĘKSZA BIBLIOTEKA CYFROWA W POLSCE

3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.

Co znajduje się w POLONIE?

W POLONIE można znaleźć zdania „Dąbrówka przybyła do Mieszka” z 965 r. i rok późniejsze „Mieszko został ochrzczony”, od których rozpoczyna się historia Polski, a także inne zabytki piśmiennictwa i historii polskiej. Można także znaleźć wiele tekstów niedostępnych dziś na rynku księgarskim i antykwarycznym, okładki i ilustracje najlepszych polskich artystów, unikatowe ulotki i afisze, książki z kolekcji królewskich i arystokratycznych, rysunki i ryciny najlepszych polskich artystów. Obok poważnych publikacji naukowych i źródeł historycznych znajdują się publikacje popularne jak romanse i kryminały, książeczki dla dzieci, poradniki, książki kucharskie. Mogą być znakomitym źródłem inspiracji i przyjemności. Wśród obiektów cyfrowych są również: autografy najważniejszych twórców polskiego piśmiennictwa, rękopisy muzyczne Fryderyka Chopina, pierwsze wydanie O krasnoludkach i o sierotce Marysi Marii Konopnickiej czy Nowy Testament z VIII w. – najstarszy rękopis pergaminowy w BN.