• zostań w domu
    Przyszło nam zmierzyć się z trudnym wyzwaniem. Musimy siedzieć w domach i unikać kontaktów nawet z najbliższymi. Świat jakby stanął Read More
  • 1

Niestety, Biblioteka nie ma wpływu na brak powiadomień e-mailem o zbliżającym się terminie zwrotu książek !!!

Nie zawsze przypomnienia o zbliżającym się terminie zwrotu materiałów bibliotecznych lub informacje o funkcjonowaniu Biblioteki dochodzą na Państwa skrzynki. W niektórych skrzynkach e-mail wiadomości rozsyłane automatycznie przez system biblioteczny trafiają do folderu SPAM, z którego po upływie 7 lub 30 dni są automatycznie usuwane. Zdarza się również, że właściciel poczty elektronicznej całkowicie blokuje wiadomości wysyłane przez nasz system biblioteczny.
Biblioteka nie ma wpływu na ustawienia Państwa skrzynek e-mail, dlatego też nie bierzemy odpowiedzialności za brak powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu. Aby zminimalizować ryzyko blokowania naszych wiadomości, należy dodać adres e-mail Biblioteki na tzw. "białą listę". Proces ten wygląda inaczej dla różnego typu poczty elektronicznej. Poniżej zamieszczamy instrukcję, której zastosowanie pozwoli otrzymywać wiadomości do folderu Odebrane skrzynki kontaktowej.

WP.PL

1. Zaloguj się na swoje konto.
2. Wybierz zakładkę OPCJE.
3. Z listy wybierz punkt 5. BEZPIECZEŃSTWO a później podpunkt 5.1 WPANTYSPAM.
4. Okno składa się z trzech części, w punkcie b. BIAŁA LISTA w polu ADRES: wpisz nasz adres mailowy czyli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i kliknij DODAJ. Adres mailowy pojawi się na białej liście.

O2/TLEN.PL

1. Zaloguj się na swoje konto.
2. Kliknij na OPCJE w prawym górnym rogu (obok Wyloguj).
3. Wybierz zakładkę ANTYSPAM.
4. Okno składa się z siedmiu części, w punkcie DODAJ REGUŁĘ DO BIAŁEJ LISTY  w polu ADRES LUB DOMENA: wpisz nasz adres mailowy czyli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  i kliknij DODAJ DO LISTY. Adres mailowy pojawi się na białej liście.

LUB (w zależności od wersji)

1. Zaloguj się na swoje konto.
2. Kliknij na OPCJE w prawym górnym rogu (obok Wyloguj).
3. Wybierz zakładkę ANTYSPAM.
4. Okno składa się z trzech części, w punkcie BIAŁA I CZARNA LISTA kliknij na DODAJ DO LISTY, w pole ADRES LUB DOMENA: wpisz nasz adres mailowy czyli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zaznacz Rodzaj listy – biała lista. Na koniec kliknij na DODAJ DO LISTY. Adres mailowy pojawi się na białej liście.

ONET.PL

1. Zaloguj się na swoje konto pocztowe.
2. Przejdź do ustawień swojego konta pocztowego. W tym celu kliknij na adres mailowy, znajdujący się w prawym górnym rogu przeglądarki (np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
3. Z menu, które się wyświetli, wybierz USTAWIENIA.
4. Przejdź do sekcji INFORMACJE. Wybierz ANTYSPAM.
5. Przewiń stronę na dół, aż przejdziesz do sekcji TWOI ZAUFANI NADAWCY.
6. Kliknij na przycisk DODAJ ADRES MAILOWY. W polu ADRES MAILOWY, wpisz nasz adres mailowy czyli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
7. Kliknij na przycisk DODAJ. Adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zostanie oznaczony jako zaufany nadawca, dodatkowo pojawi się komunikat: Reguła została dodana.

GMAIL.COM

1. Zaloguj się na swoje konto pocztowe.
2. Następnie kliknij na folder SPAM (jeśli jest niewidoczny, kliknij na Więcej).
3. Jeżeli znajdziesz e-mail od nas (wysłany z adresu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w folderze SPAM, zaznacz go.
4. Następnie kliknij przycisk TO NIE JEST SPAM, znajdujący się nad wybraną wiadomością.
5. Pojawi się komunikat o przeniesieniu wiadomości do folderu Odebrane. Kliknij na ten folder. Otwórz otrzymany e-mail.
6. Kliknij na niewielką strzałkę (Więcej), znajdującą się obok przycisku odpowiedzi na wysokości godziny otrzymania wiadomości oraz adresata.
7. Z menu, jakie zostało wyświetlone kliknij na DODAJ użytkownika Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do listy kontaktów. Na ekranie pojawi się komunikat Nadawca został dodany do listy kontaktów.

INTERIA.PL

1. Zaloguj się na swoje konto.
2. Kliknij na USTAWIENIA POCZTY w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję USTAWIENIA.
3. Z listy znajdującej się po lewej stronie wybierz zakładkę ANTYSPAM.
4. Okno składa się z dwóch części, w punkcie PRYWATNY FILTR ANTYSPAMOWY w polu ZAUFANE: wpisz nasz adres mailowy czyli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i kliknij DODAJ. Adres mailowy pojawi się na białej liście.