• Korzystaj z Systemu Informacji Prawnej LEX!
  Szukasz obowiązującego aktu prawnego. Może potrzebujesz aktu już nieobowiązującego lub czekającego na wejście w życie. Albo rozdziału czy paragrafu z Czytaj więcej
 • Lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych
  Przedszkolakom i uczniom najmłodszych klas szkół podstawowych proponujemy udział w lekcjach bibliotecznych, które organizujemy w Bibliotece dla dzieci Bibluś. Zajęcia Czytaj więcej
 • Cztery kawiarenki językowe i jedna szachowa
  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców miasta Nowej Soli i powiatu do kawiarenek językowych.Proponujemy pięć kawiarenek: * rosyjską, którą prowadzi Halina Pawłowska Czytaj więcej
 • ACADEMICA to supernarzędzie, dzięki której masz dostęp do ponad 2 mln dokumentów - książek i czasopism naukowych
  ACADEMICA to supernarzędzie, dzięki której masz dostęp do ponad 2 mln dokumentów - książek i czasopism naukowych. Oto kolejny dowód, że Czytaj więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Pierwsze miejsce wcale nie dziwi, to czytelniczy hit ubiegłego roku, w którym znana piosenkarka ze sporą szczyptą zgryźliwości, z dużą dawką dystansu i humoru napisała wyjątkowy przewodnik po życiu.
Druga książka to znów połączenie historii i wielkiego uczucia, opowieść o życiu słowackiego Żyda, który w obozie śmierci tatuował numery seryjne na ramionach więźniów. Dopiero po śmierci żony ujawnił on mroczną historię swojego życia i niezwykle głębokiej miłości.
Zaś tytuł trzeci to ,,sympatyczna" komedia kryminalna, historia dwójki młodych ludzi oszukanych przez sprzedawcę pewnej nieruchomości.
Pozostałe siedem książek, które zamknęły pierwszą dziesiątkę naszej ,,legiminowej" top listy, to głównie kryminały i tzw. literatura obyczajowa. Oto one:

4. ,,Testament" Remigiusza Mroza

5. ,,Hashtag" Remigiusza Mroza

6. ,,Za zamkniętmi drzwiami" B. A. Paris

7. ,,Czarownica" Camilli Laeckberg

8. ,,Zerwa" Remigiusza Mroza

9. ,,365 dni" Blanki Lipińskiej

10. ,,Biuro M" Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego

W sumie w ciągu ośmiu miesięcy (dokładnie od 1 maja 2018 r.) zarejestrowanych u nas 103 użytkowników Legimi wypożyczyło 1.638 książek. Wynik robi wrażenie, mamy nadzieję, że w tym roku będzie on podobny, jeżeli nie lepszy. A jest na to duża szansa, bo od kwietnia zwiększymy pulę kodów dostępu do elektronicznej wypożyczalni, które raz w miesiącu rozdajemy czytelnikom.
Gorąco zachęcamy do korzystania z tej platformy czytelniczej. Przypominamy, że na elektronicznych półkach Legimi znajduje się dziś ponad 20 tys. tytułów. Jest więc w czym wybierać. Przede wszystkim są to bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka, powieści obyczajowe, romanse i biografie. Korzystanie z niej jest bezpłatne, a do tego wygodne i proste.

Jak to zrobić? Oto sześć zasad, które trzeba spełnić, żeby czytać książki na Legimi:

1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz spełnić jeden warunek - posiadać ważną kartę biblioteczną.
2. Przyjdź z nią do naszej Biblioteki (wypożyczalnia książek na parterze) i odbierz tam darmowy kod dostępu.
3. Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wydane kody czytelnicy muszą aktywować w miesiącu kalendarzowym, w którym go otrzymali, przy czym ważny jest on przez 30 dni od dnia aktywacji. Po tym okresie należy pobrać następny kod.
4. Następnie załóż darmowe konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/zgora, wpisując wręczony Ci unikatowy kod dostępu.
5. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Przypominamy! Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. A co potem? Wystarczy, że po nowy kod na następny miesiąc zgłosisz się ponownie w naszej bibliotece.
6. Na koniec ważna informacja! Książki z Legimi możesz czytać jednocześnie na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).