Z miesięcznym wyprzedzeniem ogłaszamy tytuł i autora książki, o której będziemy rozmawiali w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece dla Dzieci Bibluś i mają charakter otwarty. Może przyjść na nie każdy, warunek jest tylko jeden: trzeba kochać czytać i mieć odwagę rozmawiać o książkach. Zapraszamy!

W ostatnią środę każdego miesiąca (wyłączając lipiec i sierpień) o godz. 17.00 grupa czytelników spotyka się w Czytelni Regionalnej, gdzie przy kawie i herbacie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawia o ostatnio przeczytanej ciekawej książce. Spotkania mają charakter otwarty, może przyjść na nie każdy, warunek jest tylko jeden: lubimy czytać i lubimy o tym rozmawiać. Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców miasta Nowej Soli i powiatu do kawiarenek językowych.

Proponujemy cztery kawiarenki:

kawiarenka rosyjska, którą prowadzi Halina Pawłowska

kawiarenka niemiecka, którą prowadzi Karl Heinecke

kawiarenka angielska, którą prowadzi Monika Jedyńska

kawiarenka hiszpańska, którą prowadzi Karolina Mackiewicz

Przy kawie bądź herbacie prowadzona jest konwersacja, do której każda z obecnych osób może włączyć się, kiedy ma ochotę i na ile pozwala jej znajomość danego języka. Spotkania są kierowane głównie do osób, które chciałyby porozmawiać w języku obcym, a na co dzień nie mają do tego okazji. Zapraszamy każdego bez względu na stopień znajomości danego języka.

Czytelnia Regionalna (ul. Bankowa 3)
godz. 17:00

Terminy spotkań na stronie Biblioteki w zakładce AKTUALNOŚCI

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników szachów i osoby chętne do nauki gry w szachy do kawiarenki szachowej. Spotkania odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca. 

Prowadzi pan Edward Polański.

Czytelnia Regionalna (ul. Bankowa 3)
godz. 16:00

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Nasze zajęcia dostosowane są nie tylko do wieku, ale i zainteresowań uczestników, dlatego też spotkania te mają charakter warsztatów angażujących naszych najmłodszych gości, wykorzystują różnorodne środki dydaktyczne i aktywne metody pracy. Ponadto dysponujemy przygotowaną do celów edukacyjnych salą, nowoczesnym sprzętem multimedialnym i dużym chęciami z naszej strony. Proponujemy Wam sześć tematów. Oto one:

1. ,,Historia książki - od przekazu słownego do e-booków";

2. ,,Książka wczoraj, książka dziś - jak wygląda współczesna książka";

3. ,,W świecie bajek i baśni";

4. ,,Wieczne życie książek" / zawody;

4. ,,Czas - pory roku, dni, godziny";

5. ,,Pszczoły - co o nich wiemy naprawdę?";

6. Prezentacja bajek japońską techniką Kamishibai;

Jeżeli któryś z tych tematów Wam się podoba, zadzwońcie do nas (nr tel. 68 355 34 28 w. 40 lub 41), umówimy się na konkretny dzień i godzinę.

Czekamy z niecierpliwością!