Z miesięcznym wyprzedzeniem ogłaszamy tytuł i autora książki, o której będziemy rozmawiali w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece dla Dzieci Bibluś i mają charakter otwarty. Może przyjść na nie każdy, warunek jest tylko jeden: trzeba kochać czytać i mieć odwagę rozmawiać o książkach. Zapraszamy!

W ostatnią środę każdego miesiąca (wyłączając lipiec i sierpień) o godz. 17.00 grupa czytelników spotyka się w Czytelni Regionalnej, gdzie przy kawie i herbacie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawia o ostatnio przeczytanej ciekawej książce. Spotkania mają charakter otwarty, może przyjść na nie każdy, warunek jest tylko jeden: lubimy czytać i lubimy o tym rozmawiać. Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców miasta Nowej Soli i powiatu do kawiarenek językowych.

Proponujemy pięć kawiarenek:

* kawiarenka rosyjska, którą prowadzi Halina Pawłowska

* kawiarenka niemiecka, którą prowadzi Karl Heinecke

* kawiarenka angielska, którą prowadzi Bogna Urbańczyk-Koziołek

* kawiarenka hiszpańska, którą prowadzi Karolina Mackiewicz

* kawiarenka francuska, którą prowadzi Aurelia Siebert-Siring

Głównym celem kawiarenek jest przybliżenie kultury, zwyczajów i języka danego kraju. Prowadzone konwersacje są dostosowana do poziomu osób, które w nich uczestniczą. Spotkania odbywają się raz w miesiącu od godz. 17.00 do 18.00 w Czytelni Regionalnej (ul. Bankowa 3). 

Terminy spotkań na stronie Biblioteki w zakładce AKTUALNOŚCI

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników szachów i osoby chętne do nauki gry w szachy do kawiarenki szachowej. Spotkania odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca. 

Prowadzi pan Edward Polański.

Czytelnia Regionalna (ul. Bankowa 3)
godz. 16:00

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Nasze zajęcia dostosowane są nie tylko do wieku, ale i zainteresowań uczestników, dlatego też spotkania te mają charakter warsztatów angażujących naszych najmłodszych gości, wykorzystują różnorodne środki dydaktyczne i aktywne metody pracy. Ponadto dysponujemy przygotowaną do celów edukacyjnych salą, nowoczesnym sprzętem multimedialnym i dużym chęciami z naszej strony. Proponujemy Wam sześć tematów. Oto one:

1. ,,Historia książki - od przekazu słownego do e-booków";

2. ,,Książka wczoraj, książka dziś - jak wygląda współczesna książka";

3. ,,W świecie bajek i baśni";

4. ,,Wieczne życie książek" / zawody;

4. ,,Czas - pory roku, dni, godziny";

5. ,,Pszczoły - co o nich wiemy naprawdę?";

6. Prezentacja bajek japońską techniką Kamishibai;

Jeżeli któryś z tych tematów Wam się podoba, zadzwońcie do nas (nr tel. 68 355 34 28 w. 40 lub 41), umówimy się na konkretny dzień i godzinę.

Czekamy z niecierpliwością!