20 października, w ramach Weekendowego Szlaku Naukowego, zapraszamy do siebie na wystawę ekslibrisu i lekcję o bibliotece hybrydowej

W piątek, sobotę i niedzielę (od 20 do 22 października) w naszym województwie odbywać się będzie ,,Weekendowy Szlak Naukowy”.

Celem tej akcji jest przede wszystkim promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką, a także podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020.

Na te trzy dni składać się będzie ponad 150 bezpłatnych atrakcji: pokazów, spotkań, wykładów, lekcji, dni otwartych itp. Wszystkie te imprezy przygotują instytucje naukowe i biznesowe, muzea, biblioteki, izby pamięci oraz przedsiębiorstwa wdrażające innowacyjne rozwiązania.

Nasza biblioteka też włączyła się do tej akcji. W piątek 20 października od godz. 10.00 do 12.00 serdecznie zapraszamy do obejrzenia w Galerii pod Tekstem wystawy „Ekslibris – sztuka oznaczania książki” (na której można zobaczyć ponad 200 oryginalnych grafik) oraz do wzięcia udziału w lekcji pt. „Biblioteka hybrydowa – wirtualne i tradycyjne zbiory w bibliotece”.

Podsumowaniem całego Weekendu będzie „Laboratorium Lubuskiego Odkrywcy”, które odbędzie się w sobotę 21 października w Zielonej Górze.

Organizatorem ,,Szlaki Naukowego” jest marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która do udziału w nim serdecznie zachęca Lubuszan, podkreślając, że szczególnie jej zależy na aktywności całych lubuskich rodzin.

Wykaz trzydniowych wydarzeń znajdujecie na stronie: szlaknaukowy.lubuskie.pl